Mažite se ZELENIM ČAJEM, jedite ŠPAGETE bolonjeze i POCRNEĆETE najbolje u životu!
Preparati koje možete napraviti ih sami, pođednako su učinkoviti, a najveća prednost je odsustvo toksičnih sastojaka
Popularna industrija kozmetike iznedrila je bogatu ponudu proizvoda za zaštitu kože od sunčevih zraka i sunčanja, koje može biti izuzetno štetno po zdravlje ljudi. Ipak, najbolja zaštita od sunca stiže upravo iz prirode i potpuno je bezopasna, prilagodljiva svakom tipu kože i bogata prirodnim mineralima, prirodnim uljima i hranljivim sastojcima.
Pročitajte još: Svi volimo lubenicu, a znate li KOLIKO JE ZDRAVA?! Posle ovog teksta ješćete je još više
Prirodni preparati koje možete potražiti u prirodi i napraviti ih sami posebno se preporučuju ljudima s osetljivom kožom, osobama sklonima alergijama i deci.
Skuvajte zeleni čaj, ali ga nemojte piti!
Biljna ulja najbolje je kombinovati s prirodnim mineralima poput cinkovog oksida, titanijevog dioksida ili ekstrakta algi. To je zato što ulja uglavnom štite od UVB zračenja, koje uzrokuje opekline, dok minerali filtriraju UVA zračenje, koje uzrokuje starenje kože i deluje na pigmentaciju.
Mažite se zelenim čajem
Umesto standardne kreme za sunčanje možete iskoristiti zeleni čaj. Skuvajte malo jači čaj napravljen od dve kašičice suvog čaja na 500 mililitara ključale vode, ostavite da se ohladi i nanesite ga na telo uz pomoć kuglice vate. Zeleni čaj je sjajna opcija tokom dana jer nije mastan, a sadrži antioksidante, pa uticaj sunčevih zraka gotovo okreće u vašu korist.
Krem sa pčelinjim voskom i ulje semenki maline štite i hrane kožu.
Krema sa pčelinjim voskom
Pripremite pola šoljice bademovog ili maslinovog ulja, 50 mililitara kokosovog ulja i 50 mililitara istopljenog pčelinjeg voska, dve supene kašike cinkovog oksida, dve supene kašike maslaca i eterično ulje po izboru i mirisu koji vam prija.
U posudi s dvostrukim dnom na laganoj vatri otopite ulja, maslac i vosak. Skinite s vatre i ostavite da se ohladi, pa dodajte cinkov oksid. Mešajte dok ne dobijete ujednačenu smesu.
Ulje semenki maline
Ulje semenki maline ima najviši prirodni zaštitni faktor od 28 do 50 sunčanog zaštitinog faktora. Ima jaka protivupalna svojstva pa je veoma pogodno za kožu sklonu iritacijama, osipu, ekcemima.
Sojino ulje štiti od sunca i od nastanka bora.
Sojino ulje
Sojino ulje prolepšava i sprečava nastajanje bora. Bogato je vitaminom E i brzo se upija. Ulje ima SPF 10 i često se koristi i kao sredstvo protiv komaraca.
Kreme bogate cinkovim oksidom
Cinkov oksid je prirodni mineral koji uspešno štiti od UVA zračenja. U kombinaciji sa prirodnim uljima osigurava zaštitu od celog spektra sunčevih zračenja.
Pročitajte još: Može da spreči KANCER? U LETNJIM MESECIMA najviše jedemo ovo povrće, a nismo znali sve njegove PREDNOSTI
Preparati sa titanijumovim oksidom
Titanijumov dioksid je mineral koji se često kombinuje sa cinkovim oksidom. Dodavanjem pet odsto praha u mešavinu za sunčanje dobija se faktor 10. Potreban je oprez kod dodavanja većih koncentracija zbog eventualnog narušavanja gustine smese.
Jedite što više ribe Foto: Depozit
Semenke suncokreta i riba
Vitamin E je jak antioksidans koji štiti kožu od starenja i UV zračenja. Oko 30 grama očišćenih semenki sadrži dve trećine preporučene dnevne doze ovog vitamina. Koristite suncokret kao dodatak salatama, ovsenoj kaši ih ih jednostavno možete grickati.
Losos, tunjevina, orasi i lan su bogati omega-3 masnim kiselinama, koje štite kožu i usporavaju njeno starenje.
Pročitajte još: Sokovi GOJE, a ovo PIĆE je najbolja ZAŠTITA od KORONE
Kupujete voće i povrće što tamnijih nijansi jer sadrži više antioksidansa, koji štite od slobodnih radikala. Tokom leta jedite što više sirovog povrća sa sveže isceđenim sok limuna ili limete s uljem od semenki grožđa. Ovo ulje je bogato resveratrolom koji pozitivno deluje na kožu.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJBUKU