Pridržavajte se ovih SAVETA: Ključ za borbu sa STERILITETOM je POSEBNA ishrana!
Kod najvećeg problem savremenog doba, sa kojim se suočava oko 15 odsto mladih parova u reproduktivnoj dobi, najbitnije je uvođenje zdravih životnih navika i izbacivanje štetnih proizvoda iz ishrane
Sterilitet je stanje jednog ili oba partnera zbog koga par koji želi potomstvo ne može prirodnim putem da ostvari začeće. Iako oko 80 odsto mladih partnera nakon lečenja uspe da se ostvari kao roditelj, postoje i prirodni načini kako se rešava ovaj zdravstveni problem.
Kod borbe za potomstvo najznačajnije je izbacivanje duvana, alkohola, kafe, kao i namirnica tretiranih veštačkim đubrivima...
Pročitajte još: "Trava koja vraća mladost" postoji u Rusiji i Srbiji, poznata je iz vremena Vladimira Velikog, a sada pomaže kod neplodnosti
Prvi korak ka ostvarenju ovog životnog cilja je promena životnih navika, pre svega ishrane, konzumacije pića i loših navika.
Uravnotežena ishrana
Prilagođena ishrana prvi je korak ka lečenju steriliteta. Kod borbe za potomstvo najznačajnije je izbacivanje duvana, alkohola, kafe, kao i namirnica tretiranih veštačkim đubrivima, pesticidima, antibioticima i aditivima. Umereno konzumiranje kofeina, znači da treba piti 2 -3 šoljice crne kafe dnevno.
Pročtiaje još: Ruski naučnici došli do neverovatnog otkrića: Uz pomoć PČELA rešite se reumatskog bola zauvek
Za žensku plodnost je naročito važna heljda ili crno žito. Ona je bogata proteinima, a uz heljdu preporučuje se unošenje više sirovih badema, lešnika, polena, matičnog mleča i zelenog lisnatog povrća.
Za žene je značajan i povećan unos vitamina B5 koji se nalazi u pečurkama, mahunarkama, lososu, mladim klicama žitarica, ćurećem mesu, citrusima, integralnom pirinču, kao i vitamina B12 u mesu, jajima, u većini riba i džigerici.
Pročitajte još: Ova biljka je u Rusiji dobila spomenik, spasila je milione života, a raste i u Srbiji
Spanać, blitva i brokoli sadrže koenzim Q10 koji je ubrzava spermatozoide
Muškarci koji se leče od steriliteta treba da povećaju unos vitamina A koga ima ga u šargarepi, puteru, jajima, spanaću, maslačku, prokelju, kupusu, peršunu, dinji, kajsiji, šljivi, breskvi, vitamina B12 u mesu, jajima i ribi, vitamina E u žitaricama, jajima, ribi, piletini, mladom grašku, tamno zelenom povrću i vitamina C, koji se unosi kroz limun, peršun, ren, paprika, kopriva, spanać, jagode, kupus, vinovo lišće, prokelj i kelj.
Pročitajte još: Kako da savladate opaku leukemiju uz pomoć pšenice?
Spanać, blitva i brokoli sadrže koenzim Q10 koji je bitan za pokretljivost spermatozoida.
Orašasti plodovi i semenke imaju poznata svojstva kao afrodizijak, ali i veoma veliku ulogu u proizvodnji i poboljšanju kvaliteta sperme kod muškaraca. Bademi, pistaći, semenke suncokreta, indijski ili brazilski orah sjajan su izbor, jedite pola činije ove mešavine svakodnevno.