Maske na licu mogu izazvati RAK?! Uznemirujuće vesti se i dalje šire društvenim mrežama!
Čak 90 odsto dezinformacija o korona-virusu nije uklonjeno sa ove društvene mreže, a samo jedna od njih je da nošenje zaštitnih maski izaziva najtežu bolest
Još uvek je aktivno čak 90 odsto lažnih vesti o Covid-19 pandemiji još uvek je dostupno na društvenoj mreži Facebook i Twitter, pokazalo je poslednje istraživanje Britanskog centra za suzbijanje digitalne mržnje.
Pročitajte još: Evo kako da ZATAMNITE ekran na Gmail aplikaciji
Istraga provedena na uzorku od 649 takvih postova na Facebook i Twitter i ukazala da je njih 90 odsto njih nije izbrisano.
Saveti o lečenju koronavirusa aspirinima rastopljenim u vrućoj vodi, cinkom, vitaminima C i D... još uvek su dostupni na društvenim mrežama
Među tim postovima provlače se pogrešne informacije vezane uz lažne lekove, propagandne poruke protiv drugih država i teorije zavjere o 5G mrežama.
Pročitajte još: 5G MREŽA pokorila Ameriku!
Ipak, iz Facebook i Twitter smatraju da uzorak nije reprezentativan, pa na primer Facebook kaže da je tokom aprila stavio upozorenje na 90 miliona takvih poruka, a 95 odsto njih je uklonio i onemogućio korisnicima da ih gledaju.
Twitter takođe tvrdi da uspešno uklanja sve sadržaje vezane svetsku pandemiju ukoliko otkriju da bi one "mogle izazvati štetu", ali priznaju da ne poduzimaju akcije protiv svih postova koji sadrže netačne informacije o korona virusu.
Pročitajte još: Skinite 1.000 FILMOVA u jednoj SEKUNDI
Među postovima koje je istraživanje otkrilo nalaze se saveti o lečenju koronavirusa aspirinima rastopljenim u vrućoj vodi, cinkom, vitaminima C i D, a među najvećim biserima se ističe upozorenje da nošenje zaštitne maske može izazvati rak, kao i već dobro poznata teorija o prenošenju zaraze putem 5G mreža.