Решиле смо - овог ЛЕТА цвеће ће ПРЕЖИВЕТИ врућине! Ево и МАЛИХ ТАЈНИ великих мајстора
Иако уложимо много труда и љубави, чини се да никада цвеће не може да нам преживи вреле летње дане.
Колико воде је потребно нашим биљкама, када је превише, а када премало воде током летњих врућина? Ово је најчешће питање које постављамо баштованима када желимо савете у жељи да наше биљке преживе до јесени.
Превише воде убија кисеоник непходан корену, премало воде суши целу биљку
Прочитајте још: Може да се догоди да УГИНЕ: ОВУ ствар не смете НИКАДА урадити сукуленту!
Цвећари и баштовани добро су упознати са захтевима биљака по питању количине воде, која им је неопходна. Са друге стране, свесни су и чињенице да биљке, осим тога што могу пресушити услед мале количине воде, исто тако могу угинути и због превише заливања.
Превише воде убија корен
Током лета чешћи проблем са биљкама је недостатак воде због јаког сунца и дуготрајних сушних периода.
Иако ређе, биљке могу имати вишак воде, посебно оне у посудама. Уколико вода дуже стоји у посуди, корен неће имати довољно кисеоника и једноставно може одумрети.
Прочитајте још: Не бацајте старе ФАРМЕРКЕ, удахните им нови живот У БАШТИ (ВИДЕО)
Уколико након јаке кише или превише заливања вода стоји у тацни и биљка је након неколико сати не упије, свакако је требамо испразнити.
Заливање током летње жеге
Приликом заливања цвећа водом из водовода, она треба да одстоји неко време како би из ње излапео хлор који је штетан за биљке.
Одстајала вода није хладна попут оне из водовода па биљке угрејане од вреле летње жеге неће доживети температурни шок, који се негативно одражава на развој цветова и плодова, али и на раст целе биљке.
Кад одлазимо на годишњи одмор, морамо припазити да биљке имају довољно воде па ћемо некога морати замолити да се брине о њима. Наравно, постоји могућност да помоћу цеви и цевчица, али и програматора биљкама осигурамо редован доток воде.