Шампон који много пени је највећа ПРЕДРАСУДА за негу косе
Тања Шобота саветује како неговати косу у пролеће, јер је то време када највише опада
Лепо пролећно време доноси нове идеје и потребу за променама, па је прави тренутак да нешто учинимо за своју косу и променимо лоше навике. Фризер и едукатор Тања Шобота саветује како правилно неговати косу.
Прочитајте још: До здраве и лепе коже у три корака: Ово су кључне ставке за правилну негу
Са променом годишњег доба коса више опада и постаје крта и ломљива, па зато тада највише морамо да водимо рачуна о уносу витамина, одабиру шампона, регенератора и маски за косу - каже Тања Шобота.
Веома је важно обратити пажњу на састав шампона како не бисте оштетили косу. Користите природне шампоне који не садрже сулфате, парабене и силиконе. Велика је предрасуда да шампон који више пени боље пере косу. То само значи да има више хемије и детерџента, а његова дуготрајна употреба је убица за косу!
Корисите шампоне за спортисте.
Најбоља препорука су шампони који су предвиђени за спортисте, за свакодневно прање косе, јер немају састојке који нарушавају пе-ха вредност коже главе. Самим тим не затварају поре, кожа може да дише, а фоликул остаје отворен за раст нове длаке.
- Препорука је да се коса два пута шампонира, немојте је мрсити и добро је оцедите пре него што нанесете регенератор или маску за косу.
Регенератор рашчешљава косу, а маска негује.
Саговорница наглашава да је неопходно направити разлику између регенератора и маске. Задатак регенератора је да размрси косу како бисмо могли лакше да је очешљамо, али нема улогу да је негује. За то служе маске које много дубље продиру у длаку, поправљају структуру и повећавају квалитет и сјај.
- Маска се наноси на косу од крајева ка корену, али не на кожу главе јер ће запушити поре и направити проблем - истиче Тања Шобота.
Прочитајте још: Не бацајте сунђер за пудер када се испрља, јер постоји једноставно решење
Маска се држи и до 20 минута, покривена пешкиром због додатног грејања да би ефекти били бољи. Косу чешљајте од крајева, полако и пажљиво како се не би кидала. Такође, не би требало да је сушите агресивним методама. Док сте у кућној изолацији што мање фенирајте косу, нарочито је немојте фарбати непровереним и лошим препаратима. Не заборавите, коса је украс нашег лица и целог нашег бића.